23.02.2023

mmcité míří na pražskou burzu

Skupina mmcité, český výrobce městského mobiliáře, hodlá v první polovině letošního roku vstoupit na trh START pražské burzy. Světově proslulí designéři z Bílovic u Zlína hodlají oslovit akciové investory za účelem svého dalšího rozvoje.

Holdingová společnost mmcité a.s. má v plánu na pražské burze nabídnout až třetinu nových akcií. Cílem je získat od investorů minimálně 160 milionů korun na akvizici a rozšíření výrobních kapacit. „mmcité patří ve svém oboru mezi světovou špičku a vstup na pražskou burzu je tak pro nás logickým krokem,“ komentuje své rozhodnutí majoritní vlastník a zakladatel skupiny David Karásek. Jeho skupina dle odhadů za rok 2022 přesáhne konsolidované tržby ve výši 1 miliardy korun při provozním zisku EBITDA cca 55 milionů korun. „Vývoj posledních let nám přinesl enormní navýšení poptávek, a tudíž i nárůst realizovaných zakázek. Navýšení výrobních kapacit je pro nás nevyhnutelným krokem. Díky získanému kapitálu budeme schopni výrazně rozšířit výrobní možnosti a zvýšit efektivitu našeho podnikání. To by se mělo projevit v budoucím významném růstu naší ziskové marže,“ doplňuje Karásek.

Za dobu téměř 30 let existence vybudovalo mmcité 10 poboček po celém světě a skrze exkluzivní distributory působí v dalších 30 zemích. Kromě výroby v České republice a Brazílii se firma věnuje i designu, za nějž dostala mnohá mezinárodní ocenění. Zhruba 80 % produkce dnes putuje do zahraničí. Například USA tvoří přibližně 20 % tržeb skupiny.

„Společnost mmcité sledujeme od samého počátku fungování trhu START. Byla to jedna z prvních firem, se kterou jsme se o možnostech vstupu na burzu bavili. Firma skvěle kombinuje moderní design, řemeslnou zručnost a schopnost prosadit se na zahraničních trzích, což byly hlavní faktory, které poutaly naši pozornost. Je skvělým reprezentantem českých schopností a jsem velmi rád, že burza může být nápomocná v dalším rozvoji a expanzi takové společnosti,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

IPO transakcí pomáhá společnosti mmcité a.s. skupina STARTEEPO Františka Bostla, která na trh START přivedla již 6 nových emisí a za posledních 5 let pomohla získat českým firmám více než 1,5 miliardy korun. „mmcité bude naše šťastné číslo sedm a je nám ctí dovést jako vedoucí investor tuto skvělou firmu na domácí burzu. mmcité bude ozdobou pražského burzovního parketu,“ uvedl k chystanému IPO František Bostl.

Bližší informace k transakci zveřejní mmcité a.s. během následujících týdnů. Auditované výsledky hospodaření zveřejní skupina mmcité již brzy na svých webových stránkách pro investory.

23.02.2023