03.05.2022

Na pražskou burzu START se chystají první akcie z gastro segmentu

Praha, 3. května 2022 – Skupina Coloseum, do které patří i síť oblíbených restaurací, dnes potvrdila svůj záměr uskutečnit primární veřejnou nabídku nově vydaných akcií prostřednictvím pražské burzy START Burzy cenných papírů Praha. Stane se tak první společností z gastronomického oboru kótovanou na pražské burze. Ambicí skupiny je získat kapitál ve výši přes 100 milionů korun, který bude využit ke snížení zadluženosti a investicím do rozvoje nových restaurací a kaváren. Úpis by měl probíhat v průběhu června.

Koronavirová pandemie v uplynulých letech prověřila jak oblíbenost jednotlivých restauračních lokalit, tak schopnost managementu a finanční rezervy společnosti. Skupina musela několik provozoven zavřít a počet zaměstnanců klesl oproti předcovidovému období o více než dvě třetiny. „Podobným vývojem prošla většina restauratérů a my chceme maximálně využít příležitostí, které tento oslabený trh nabízí. Máme zkušenosti a nyní si jdeme na burzu pro kapitál, který nám pomůže rozběhnout nové vlastní i franšízové provozy. Projekt, od kterého si hodně slibujeme je přivedení italského kavárenského řetězce Pascucci na český trh,“ říká Jan Mužátko, majitel skupiny Coloseum.

„Na uvedení první restaurační společnosti na pražskou burzu se těšíme. Lidem jsou gastro provozovny blízké, mají je spojeny s příjemnými zážitky a mají chuť do svých oblíbených podniků investovat. Věříme, že tomu bude podobně i v případě akcií Colosea,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

„Vstup na trh START představuje pro Skupinu Coloseum unikátní příležitost k expanzi na trhu oslabeném dvěma roky pandemie. Skupina má znalosti, zkušenosti a nezbytnou infrastrukturu a dohoda s Caffé Pascucci kaváren a nový kapitál může celý proces značně urychlit,“ říká Jiří Staník, CEO společnosti Helgi Library.

Skupina Coloseum letos oslavila 27 let na trhu a během téměř tří dekád se postupně vypracovala do pozice jedné z největších restauratérských sítí v Česku. Před pandemií její provozy navštívilo ročně v průměru 1,5 milionu zákazníků a může se pochlubit i 40 tisíci členy věrnostního Bakarta klubu. V roce 2019 dosáhl obrat skupiny 352 milionů korun a Coloseum zaměstnávalo téměř 400 lidí.

Skupina provozuje italský koncept vlastních a frančízových restaurací Pizza Coloseum, Pivovar Národní v Praze, spravuje také například Občanskou Plovárnu s kapacitou 2 500 osob či hokejové arény v Liberci, Pardubicích a v Kladně. Od roku 2020 je součástí Skupiny také velkoobchod Pragogastro

03.05.2022