08.07.2022

Nabídka akcií skupiny Coloseum je prodloužena o týden do 19. července

Tisková zpráva Coloseum Holding

Praha, 8. července 2022 – Veřejná nabídka akcií skupiny Coloseum, která byla zahájena 22. června prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha je o týden prodloužena. Upisovací období potrvá nově do úterý 19. července. V aukci je k dispozici 425 tisíc kusů akcií, které představují až 38% podíl společnosti. Nejnižší upisovaná částka je 24 600 Kč za jeden lot.

„Vstup na burzu pro nás znamenal poměrně časově náročný proces s řadou proměnných, které jsme nedokázali ovlivnit. Obdobně je tomu i se samotným upisovacím období, které připadlo na termín, do kterého vstoupil týden hned se dvěma státními svátky. Řada lidí tento čas využívá na čerpání dovolených a věnují se jiným aktivitám než investičním transakcím. Chceme jim dát příležitost v klidu se rozmyslet a realizovat nabídku po návratu z dovolené, proto jsme přistoupili k prodloužení lhůty aukce,“ říká Jan Mužátko, majitel skupiny Coloseum.

Podle Jiřího Staníka ze společnosti Helgi Library je prodloužení úpisu dobrou příležitostí pro váhající investory nebo ty, kteří tráví tyto dny na dovolené, na realizaci objednávky v klidu a bez časového stresu. Coloseum si jde na burzu pro kapitál ve výši minimálně sto milionů korun. Ten má skupině pomoc realizovat ambiciózní plány, například etablovat v Česku italskou kavárenskou síť Caffé Pascucci, na kterou skupina získala desetiletou masterfranšízu.

Nabídky v minimální hodnotě jednoho lotu 24 600 – 30 400 Kč lze podávat do 19. července prostřednictvím partnerských společností Portu, Patria nebo Fio banka.

08.07.2022