03.12.2021

O FIXED je rekordní zájem, obrat společnosti vzrostl ve 3. kvartále o třetinu

Ke konci třetího čtvrtletí vykázal český výrobce příslušenství pro mobilní zařízení, společnost FIXED.zone, obrat 205 mil. Kč. Meziročně FIXED.zone zvýšila obrat o čtvrtinu. Společnost by měla překonat plán a za celý letošní rok dosáhnout obratu přes 300 milionů korun.

„Daří se nám naplňovat cíl stát se lídrem v oblasti příslušenství pro mobilní telefony, tablety a nositelnou elektroniku. Produkce pod značkou FIXED aktuálně tvoří již 75 procent celkového obratu firmy. Věřím, že se toto číslo bude i nadále zvyšovat s tím, jak budeme na trh uvádět další novinky. Dlouhodobá vize značky je budování vlastního vývoje, vytvářet vlastní design produktů. Produktů, které jso u kvalitní a snadno se používají. Novým trendem, který v současné době intenzivně řešíme, je rozšíření výroby produktů v Česku. Díky zdražování produktů i dopravy a prodlužujícím se dodacím lhůtám cítíme správný čas investovat mnohem více do lokální výroby příslušenství,“

Daniel Havner
zakladatel společnosti a její majoritní akcionář

Největší zájem zaznamenává společnost zejména o výrobky FIXED určené pro ochranu telefonů a rychlé nabíječky na mobilní telefony a tablety. Velmi úspěšný byl sortiment bezdrátového nabíjení a zejména nabíjecí stanice, které umí nabíjet současně více zařízení (telefony, sluchátka, hodinky). Příkladem je představená novinka MagPowerstation, jejíž prodeje výrazně předčily očekávání výrobce. Nejrychleji se rozvíjí kategorie příslušenství k chytrým hodinkám a fitness náramkům, kterou značka FIXED minulý rok otevřela.

FIXED.zone se sídlem v Českých Budějovicích vyvíjí a vyrábí kompletní portfolio příslušenství pro mobilní telefony, tablety a nositelkou elektroniku. V Prostějově FIXED.zone od roku 2014 vyrábí luxusní kožená pouzdra a chytré peněženky s lokátory.

Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí. Akcie FIXED.zone se od 8. listopadu 2021 obchodují na trhu START Burzy cenných papírů Praha poté, co společnost FIXED.zone zrealizovala mimořádně úspěšnou veřejnou nabídku akcií (IPO).

03.12.2021