23.11.2020

Pilulka.cz posiluje pozici v Rumunsku

Pilulka Lékárny a.s., která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu, posiluje svou pozici v Rumunsku odkoupením 30% podílu od minoritních akcionářů.

Pilulka.cz vstoupila na rumunský trh v roce 2018 ve spolupráci s lokálním partnerem, který provozoval síť kamenných lékáren pod značkou Ecofarmacia v Sedmihradsku a středně velkého distributora léčiv v Rumunsku. Pilulka.cz nyní tento podíl odkoupila a stane se 100 % vlastníkem rumunské dceřiné společnosti, provozující lékárnu a e-shop Pilulka.ro.

Jednání nebyla jednoduchá, přesto jsme došli pro obě strany k výhodnému kompromisu.Zatímco naše role postupně rostla, role partnera postupně oslabovala a chtěli jsme převzítplnou odpovědnost za rumunskou dceru. S tamní pobočkou máme velké plány a v příštímroce plánujeme v Rumunsku poprvé překonání 100 milionů korun v tržbách

Martin Kasa
člen představenstva Pilulka Lékárny

Náklady na odkoupení 30 % podílu společnost vyčíslila na přibližně 10 milionů korun. K formálnímu převodu podílu dojde s účinností od 1.1.2021. Pilulka již dříve informovala, že chce významně posílit svou pozici v Rumunsku. Mimo případných akvizic počítá Pilulka i s významnými investicemi do business developmentu zejména v oblasti technologií a provozu.

23.11.2020