06.09.2021

Pilulka posiluje ve výdejních boxech a investuje do technologického startupu Blocks

Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz koupila minoritní 10% podíl v rostoucím startupu Blocks. Společně chtějí budovat výdejní Blocksy ve střední a východní Evropě.

„S Blocks spolupracujeme více než rok na Pilulka Boxech a nyní jsme se rozhodli toto partnerství posunout na novou úroveň. Do spolupráce chceme přinést celou řadu inovací a zkušeností z ecommerce i logistiky, které je ve výdejních boxech možné aplikovat. Společně chceme ukázat ostatním velkým retailistům a logistům cestu v automatickém výdeji zboží a zároveň zvyšovat počet Pilulka Boxů v zemích, kde působíme. Blocks jsou unikátní jak v technologickém přístupu, tak i produktovém designu narozdíl od ostatních výrobců boxů, kteří jsou spíše kovovýroba,” komentuje transakci Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Chytré výdejní boxy Blocks jsou dnes instalovány převážně v komerčních a veřejných prostorách. Mezi mnohé významné zákazníky Blocks, díky jednoduchosti správy a high-end produktovému designu, patří například Deloitte, Skanska, Univerzita Karlova, CPI, Penta Real Estate, Passerinvest nebo třeba O2. Blocks jsou kompatibilní se všemi dopravci i eshopy a nabízí řešení formou interiérového i exteriérového provedení. Vedle moderního designu je u Blocks hlavní předností software, který umí obsluhovat i výdejní boxy třetích stran díky snadnému napojení na další informační systémy a platformy.

„Vstup Pilulky, jako předního inovátora e-commerce, do Blocks vnímám jako velmi strategický. Budeme rozšiřovat počet míst, kde si lidé budou užívat benefitů Blocks, a také inovovat produkt díky společnému know-how. Celá technologie bude svými možnostmi ještě blíže potřebám trhu a pomůže tak k unifikaci rostoucího a dosud poměrně roztříštěného odvětví. Vnímáme se jako softwarově designová firma. Na trhu vzniká celá řada různých fyzických řešení, ale právě software je klíčem k efektivnímu provozu celého odvětví,” doplňuje Bartoloměj Holubář, spoluzakladatel Blocks. Obě společnosti se dohodly, že nebudou výši transakce komentovat.

Originál tiskové zprávy

06.09.2021