04.07.2022

Specialisté na bezva vlasy zamíří v létě na trh START pražské burzy

Specializovaný distributor profesionální vlasové kosmetiky Bezvavlasy a.s. oznamuje záměr vstoupit na trh START pražské burzy. Provozovatel stejnojmenného e-shopu plánuje realizovat své IPO v průběhu letošního léta. V případě úspěšného prodeje akcií by se jednalo po online lékárně Pilulka.cz o již druhou veřejně obchodovanou e-commerce společnost na pražském parketu.

Bezvavlasy si s myšlenkou IPO pohrávaly již od roku 2020, kdy na trh vstupovala online lékárna Pilulka.cz. Výhody i nevýhody tohoto kroku pak přesně zapadaly do plánů na expanzi. Nyní tak již jako akciová společnost Bezvavlasy připravují prospekt veřejné nabídky u České národní banky.

„Vstup na pražskou burzu je pro nás strategický krok. Umístit zde hodláme minoritní akciový podíl,“ uvádí ke vstupu na burzu František Novotný, druhý z majitelů. „Ten největší růst máme teprve před sebou. Burza je pro nás platforma, kde se hodláme zviditelnit a posílit svoji značku. Není to o jen o financích. Jako burzovně obchodovaná společnost můžeme například více oslovit i muže, což je pro nás nejrychleji rostoucí skupina zákazníků, která nás ale stále ještě tolik nezná,“ doplnil.

„Původně jsme plánovali IPO záměr oznamovat až po spuštění nového webu, ale říkali jsme si, že budoucí akcionáři ocení, když v přímém přenosu uvidí, z čeho a kam se Bezvavlasy posouvají,“ komentuje Aleš Hudeček své rozhodnutí oznámit IPO ještě jako „old schoolový“ e-shop. „Růst z nuly na půl miliardy stál na kvalitních produktech, službě zákazníkovi a atraktivních cenách. Burza, omlazený brand a nová marketingová strategie k tomu nás brzy vyšlou do extraligy miliardových obratů,“ věří Hudeček, který neskrývá své ambice.

S IPO transakcí pomáhá firmě skupina STARTEEPO Františka Bostla, která před rokem přivedla i nové posily do finančního oddělení Bezvavlasy. „Vysoká provozní marže, růstové plány a atraktivní segment? Transakce, u které nemůžeme jako poradce a leading investor chybět. Náš fond CZEGG VENTURES bude opět na nákupech,“ nastínil své plány Bostl, který na trh START přivedl již 5 firem. Bezvavlasy by měly být jeho šestou emisí. „Bezvavlasy nás kontaktovaly již 2 roky nazpět a od té doby jim radíme snad se vším, co s burzou může jen trochu souviset. Nic se neuspěchalo. Firma je tak skvěle a pečlivě připravena brzy oživit pražský kurzovní lístek,“ dodává.

04.07.2022