26.07.2023

Společnost mmcité získala důvěru investorů a zaznamenala velmi úspěšné IPO

Společnost mmcité, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl obrovský a emise byla přeupsána o 128,24%. Obchodování s akciemi společnosti mmcité bude zahájeno 1.srpna za upisovací cenu 160 Kč.

Společnost mmcité (ISIN CZ0005138826) přední výrobce městského mobiliáře, úspěšně upsala své akcie v celkovém počtu 1 000 000 kusů za cenu 160 Kč v rámci cenového rozpětí 160 – 200 Kč za akcii. Společnost obdržela od investorů částku ve výši 160 milionů Kč. IPO společnosti mmcité přilákalo značnou pozornost ze strany institucionálních investorů i veřejnosti. Kniha objednávek byla naplněna již v průběhu devátého dne z celkových čtrnácti, během kterých úpis probíhal. Následně byla akcie přeupsána. Díky velkému zájmu o úpis museli být někteří investoři v rámci alokace (přidělování upsaných akcií jednotlivým upisovatelům) tzv. kráceni, což je u takto úspěšných úpisů zcela standardní.

Finanční prostředky z IPO poslouží společnosti mmcité k rožšíření výrobních kapacit.

„Chtěl bych poblahopřát společnosti mmcité k velmi úspěšnému úpisu na pražské burze. Jsem rádi, že máme na burze inovativní společnost, která má zásadní vliv na tvorbu moderních a atraktivních veřejných prostorů, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí,“ říká generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, Petr Koblic.

Akcie mmcité a.s. (ticker MMCTE.PR) se začnou obchodovat 1. srpna na trhu START Burzy cenných papírů Praha v aukčním režimu. Od 1. září 2023 budou všechny emise trhu START (včetně mmcité) převedeny do režimu kontinuálního obchodování, budou tedy obchodovány stejným způsobem jako akciové emise z ostatních trhů pražské burzy.

26.07.2023