28.03.2022

Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zvýšil obrat na 315 milionů korun

Za rok 2021 vykázal český výrobce příslušenství pro mobilní zařízení, společnost FIXED.zone, obrat 315 milionů. Meziročně se tento ukazatel podařilo navýšit o 28 %. Společnost prodala celkem 1,76 milionu kusů příslušenství, což oproti předchozímu roku představuje čtvrtinový nárůst. Rok 2022 vidí jako období mnoha příležitostí.

„Lepší než očekávané výsledky v obratu za minulý rok nás opět o něco více přiblížily k našemu cíli stát se evropským lídrem ve vývoji, výrobě a prodeji příslušenství k mobilním telefonům, tabletům, wearables a chytrého příslušenství. Pokračujeme ve vlastním vývoji a vytváření vlastního designu s maximálním důrazem na kvalitu každého produktu. Rok 2022 by měl být zásadní ve zvýšení efektivity pomocí automatizace a nových informačních systémů,“ uvedl generální ředitel Jan Moravec

Největší zájem zákazníků byl v roce 2021 o výrobky FIXED určené pro ochranu, nebo rychlé nabíjení pro mobilní telefony a tablety. Velmi úspěšný byl sortiment bezdrátového nabíjení a zejména nabíjecí stanice, které umí nabíjet současně více zařízení (telefony, sluchátka, hodinky). Nejdynamičtější růst však zaznamenaly kategorie, které byly pro FIXED nové – příslušenství pro chytré hodinky, stylusy pro smartphony a tablety.

„Velkou příležitost v tomto roce cítíme v sortimentu nabíjení. Od minulého roku přestává být součástí balení telefonů nabíjecí adaptér. Nicméně současné smartphony využívají vyšších nabíjecích výkonů než většina smartphonů z let minulých. Starší nabíjecí adaptéry nejsou optimální pro nabíjení nových generací smartphonů. FIXED.zone proto představuje širokou škálu malých, výkonných a bezpečných nabíječek, které jsou univerzální. Šetrně a rychle nabijí současné smartphony, jsou však použitelné i pro současné tablety a notebooky. Další alternativou pro nabíjení je samozřejmě bezdrátové nabíjení, jehož popularita roste,“ uvádí Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

Českobudějovická značka FIXED vyvíjí a vyrábí příslušenství k telefonům tabletům a nositelné elektronice, které je chrání nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí. Od listopadu 2021 se akcie FIXED.zone obchodují na trhu START pražské burzy.

28.03.2022