24.03.2020

Vývojáři eMan se chystají na trh PX Start

Společnost eMan, která patří mezi přední české dodavatele softwaru, začala tento měsíc s přípravou vstupu na trh PX Start. Ten by ráda uskutečnila během první poloviny tohoto roku. Hodlá získat zhruba 40 milionů korun prodejem nových akcií.

Trh PX Start si společnost eMan vybrala především kvůli flexibilní možnosti financování i zvýšení důvěryhodnosti a transparentnosti v očích zákazníků. Vedení společnosti také zvažuje spuštění programu zaměstnaneckých akcií, které by se na burze obchodovaly.

Trh PX Start je pro nás z mnoha důvodů platformou, která nás zajímá. Na burze se vidíme do budoucna jako stabilní dividendový hráč. I ze současné koronavirové situace hodláme vyjít silnější, k čemuž již podnikáme řadu kroků. IPO na burze bude jeden z nich. Očekáváme od nej vyšší efektivitu řízení financí i určitou stabilizaci firmy po letech dynamického růstu“  – výkonný ředitel společnosti a jeden ze zakladatelů Jiří Horyna.

PORADCE SKUPINA STARTEEPO

Společnosti eMan by s IPO transakcí nebo případným prodejem měla pomoci skupina STARTEEPO, která na trhu PX Start jakožto poradce zrealizovala nejvíce transakcí, a to již za více než 400 milionů korun. Právním poradcem IPO transakce je pak advokátní kancelář Havel & Partners.

„Věřím, že eMan osloví investory na pražské burze a obohatí tak trh PX Start o IT sektor, který zde prozatím chybí. České IT společnosti jsou úspěšné nejen u nás, ale i ve světe, a jsem rád, že jsme dostali příležitost předního českého vývojáře na pražskou burzu dostat,“  uvedl ředitel skupiny STARTEEPO František Bostl.

Potřeby společnosti na nový kapitál se aktuálně pohybují na úrovni 40 milionů korun. Ty hodlají stávající podílníci získat skrze emisi nových akcií. Nabízen bude minoritní podíl a společnost si začne mapovat zájem mezi vybranými investory na trhu již v dubnu. Parametry transakce by pak měly být zveřejněny se schválených prospektem v průběhu května.

O SPOLEČNOSTI eMAN

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb. Mezi její klienty patří například Škoda Auto, Honeywell, Edenred, E.ON, ČSOB, Allianz, Česká pojišťovna, MND nebo Autodesk. Mobilní aplikace vyvinuté eManem získaly celou řadu ocenění, jako např. Mobilní aplikace roku, Internet Effectiveness Awards, WebTop100, IT projekt roku nebo Zlatá koruna.

V roce 2018 odkoupili původní zakladatelé 60 % podíl na společnosti od Jablotronu, který do společnosti vstoupil v roce 2016. Hodnota transakce se pohybovala v řádech vyšších desítek milionů korun.

eMan je v současné době vlastněn ze 100 % svými zakladateli, kteří zároveň zastávají pozice ve výkonném managementu. Firma dnes operuje nejen v Česku, ale i po celé Evropě a v severní Americe. Tržby společnosti vzrostly v roce 2019 na 166 milionů korun.

24.03.2020