PRIMOCO

Primoco: český premiant mezi bezpilotními letouny

Primoco UAV je první bezpilotní letadlo střední velikosti certifikované k provozu v civilním vzdušném prostoru v Česku i Evropské unii. Stejnojmenná firma, která jej vyrábí, má vlastní výzkumný a vývojový tým a vyškolený personál schopný vyprodukovat až 50 strojů ročně. Letadla sestavená s použitím vlastních komponentů - motoru, draku a dalších součástí - vydrží ve vzduchu až 15 hodin při rychlosti 100 až 150 kilometrů v hodině. Jejich vzletová hmotnost je až 150 kilogramů a užitná hmotnost nákladu až 30 kilogramů. Zásadní pro další rozvoj firmy byl loňský rok, kdy Primoco získala letiště v Písku. Naplnila tak účel, pro který získala peníze na trhu PX Start pražské burzy.

Sekce pro investory

Bezpilotní letouny

OBOR

Praha/Písek

LOKALITA

103,7 mil. Kč

CELKEM ZÍSKÁNO V RÁMCI VEŘEJNÉ NABÍDKY

13,00 %

CELKOVÝ UPSANÝ PODÍL

CZ0009007027

ISIN

Ladislav Semetkovský

CEO

Primoco UAV model One 150 je středně velký bezpilotní letoun, které je navržen tak, aby uspokojil rostoucí nároky zákazníků, kteří využívají tato letadla pro civilní a vojenské účely. Jejich konstrukce dodržuje složité požadavky civilního letectví, využívá špičkových kompozitních materiálů, nejmodernější elektroniky a přesné zpracování dat. To z letounu činí produkt světové kvality za zlomek ceny v porovnání s konkurencí. Primoco UAV je cenově dostupným bezpilotním letadlem, jehož dolet a náklad jsou zcela bezkonkurenční v porovnání s jinými letadly pro civilní užití. Primoco UAV má maximální vytrvalost 15 hodin a dolet 2 000 km při jednom letu. Letadlo je zkonstruováno tak, aby dokázalo plně automaticky vzlétnout, provést let a přistát. Primoco UAV spolehlivě poskytne video a zachytí informace v reálném čase. UAV se provozuje dálkovým ovládáním během každé fáze letu. S rozjezdovou dráhou 300 metrů poskytuje zákazníkům možnost provádět letecké mise bez nutnosti plného využití letišť.

Primoco Engine 340 je vzduchem chlazený čtyřválec o výkonu 20 HP a váze 25 kg. Motor je vyrobený z lehkých slitin hliníku. Motor je určený nejen pro vlastní bezpilotní letoun, ale i dalším leteckým výrobcům.

Chceme být globálním lídrem a novou výrobu posunout do 21. století, což v manuální výrobě v letectví není příliš obvyklé.

LADISLAV SEMETKOVSKÝ
Generální ředitel firmy a její hlavní akcionář

Každá veřejně obchodovatelná firma má vyšší úroveň prestiže a důvěryhodnosti. Ve světě mezinárodního obchodu to může být klíčové.

LADISLAV SEMETKOVSKÝ
Generální ředitel firmy a její hlavní akcionář

Firmě Primoco UAV přineslo IPO na Burze cenných papírů Praha nedluhové financování. Tím se současně nabídla investorům možnost zajímavého titulu s obrovskou budoucností v civilním letectví.

LADISLAV SEMETKOVSKÝ
Generální ředitel firmy a její hlavní akcionář

Přehled úpisů prostřednictvím trhu START

DatumTržní kapitalizaceCena za akciiZískáno od investorůUpsaný podíl
2. 10. 20181 086 177 500 Kč250 Kč63 125 000 Kč5,81 %
17. 5. 20211 224 316 600 Kč260 Kč40 534 000 Kč3,31 %