14.07.2020

Dozorčí radu společnosti Primoco UAV SE rozšířil Josef Rada

Česká společnost Primoco UAV SE, výrobce civilních bezpilotních letounů rozšířila dozorčí radu o brigádního generála (v.v.) Ing.Josefa Radu. Rozhodnutí o rozšíření dozorčí rady bylo učiněno během valné hromady společnosti v jejím sídle dne 8. července 2020 za účasti pozvaných hostů ze státní správy a průmyslu.

Generální ředitel společnosti Ladislav Semetkovský rozšíření dozorčí rady vnímá především jako krok k zajištění těsnější spolupráce se státními úřady:

„S panem generálem Radou spolupracujeme delší dobu a jsme velmi rádi, že souhlasil s větším zapojením do chodu naší společnosti. Díky svým odborným kvalitám a manažerským zkušenostem jsme jej požádali o podporu a poradenství při probíhající certifikaci naší společnosti a bezpilotního letounu, a to jak v civilní, tak vojenské oblasti.“      

Brigádní generál (v.v.) Ing. Josef Rada (1957) je původní profesí vojenský stíhací pilot, který létal převážně na letounech MiG-21. Během své kariéry u vojenského letectva prošel různými řídicími pozicemi v rámci Armády ČR i struktur NATO, přičemž vojenskou kariéru zakončil jako zástupce velitele Společného střediska řízení vzdušných operací NATO.V letech 2008 až 2018 řídil jako ředitel Úřad civilního letectví České republiky.

14.07.2020