22.09.2020

Jak se daří firmě Pilulka.cz, která by již brzy měla rozvířit vody trhu START

Společnost Pilulka.cz, lídr českého segmentu e-commerce působící v lékárenství a prodeji zdravotnických služeb, míří na trh START pražské burzy. Jak se firmě daří z hlediska tržeb či počtu zákazníků? Zde je několik grafů, které shrnují to nejpodstatnější.

Pilulka.cz kombinuje on-line prodej s prodejem ve 153 lékárnách po celém Česku. Za rok 2019 vykázala tržby 1,3 miliardy Kč a obsloužila 655 tisíc zákazníků. Firma působí také na Slovensku a v Rumunsku a v příštím roce plánuje vstoupit do Maďarska. Z hlediska zákaznické báze patří Pilulka.cz mezi nejrychleji rostoucí společnosti v regionu.

Před několika dny Pilulka.cz oznámila, že vydá 20 % nových akcií, které plánuje v následujících týdnech umístit na trh START pražské burzy. Stane tak první veřejně obchodovanou e-commerce firmou na parketu v Rybné. V následujících letech chce přejít na hlavní trh burzy. Podle webu E15 by mělo jít o největší primární veřejnou nabídku na trhu START, ocenění společnosti by podle něj mohlo přesáhnout miliardu korun. Pilulka chce vstupem na trh získat 100 až 200 milionů korun.

Firma předpokládá, že se cena jejích akcií na burze bude zvyšovat nejen s růstem tržní pozice a ročním plánovaným růstem tržeb okolo 30 %, ale také s tím, jak se podnik stává každoročně ziskovějším.

Celý článek najdete na: https://www.investicniweb.cz/jak-se-dari-firme-pilulkacz-ktera-by-jiz-brzy-mela-rozvirit-vody-trhu-start/

22.09.2020