15.09.2021

Nový poradce na trhu START

Praha, 15. září 2021 – Liberecká LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha.

Poradenská společnost LIFTIA vstupuje mezi autorizované poradce trhu START, který je určen pro malé a střední firmy, a je součástí Burzy cenných papírů Praha. Jako v pořadí devátý poradce rozšiřuje nabídku poradenství pro společnosti, které uvažují o vstupu na kapitálový trh. LIFTIA v současnosti pracuje na přípravách IPO společnosti FIXED.zone, vývojářem a výrobcem příslušenství pro mobilní zařízení a elektroniku, který oznámil svůj záměr vstoupit na trh START v průběhu podzimu tohoto roku.

„Je skvělé, že se LIFTIA aktivně zapojí do vyhledávání potenciálních emitentů pro trh START. Pro úspěšné fungování jakéhokoliv trhu jsou aktivní poradci naprosto klíčovou součástí infrastruktury. Pevně věřím, že chystaná emise, na které se LIFTIA v roli poradce podílí, bude úspěšná“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

“Celou svou profesní kariéru se věnuji investicím do převážně tuzemských růstových společností z řad menších a středních podniků. V trhu START od počátku spatřuji důležitou spojku mezi podnikateli a drobnými tuzemskými investory, pro které byla dosud možnost vložit prostředky do místních firem poměrně omezená. Těším se na další rozvoj trhu START a věřím, že LIFTIA bude přinášet další zajímavé emise”, doplňuje Tomáš Morava, zakladatel společnosti LIFTIA.

LIFTIA, s.r.o.

LIFTIA podporuje České a Slovenské podniky v jejich růstu a expanzi. Společnost má za sebou úspěšnou spolupráci s desítkami partnerů, se kterými spolupracovala při vstupu na burzu, M&A, expanzi do zahraničí, financování majetkových transferů, crowdfundingu, či generačních výměnách. Více informací na: www.liftia.cz.

Burza cenných papírů Praha

Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice. Spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří skupinu PX, jejíž nejvýznamnější společností je vedle burzy Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP). Se skupinou PX dále úzce spolupracuje společnost POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE), z jedné třetiny vlastněná Burzou cenných papírů Praha. Burza cenných papírů Praha je z 99.54% dceřinou společností Burzy cenných papírů Vídeň. Více informací na: www.pse.cz.

15.09.2021