FILLAMENTUM

Fillamentum: specialisté na plasty se vyšvihli na vlnu 3D tisku

Exportují do více než 60 zemí a pronikli na nejvyspělejší trhy, například do Spojených států, Německa či Velké Británie. Experti na plasty ze společnosti Fillamentum umí vyrábět výstelky ovládacích kabelů zejména pro automobily, speciální trubky nebo tlakové hadičky pro průmyslové využití. Jejich doménou se ale postupně staly materiály pro 3D tisk, které dnes tvoří zhruba polovinu produkce. Tržby společnosti se mezi lety 2015 až 2018 více než zdvojnásobily na bezmála 50 milionů korun.  

Sekce pro investory

3D tisk

OBOR

Hulín

LOKALITA

23,8 mil. Kč

CELKEM ZÍSKÁNO V RÁMCI VEŘEJNÉ NABÍDKY

22,36 %

CELKOVÝ UPSANÝ PODÍL

CZ0009007027

ISIN

Josef Doleček

CEO

Fillamentum a.s. (resp. Parzlich s.r.o.) je česká inovativní společnost s rozsáhlým know-how v oblasti polymerních materiálů s diverzifikovaným produktovým a zákaznickým portfoliem. Společnost sídlí v Hulíně a od roku 2011 vyrábí speciální polymerové produkty, převážně bowdenové výstelky, speciální technické trubky a hadičky pro průmyslové použití.

Nejrychleji rostoucím segmentem s velkým růstovým potenciálem je však výroba strun do 3D tiskáren, kde společnost již dnes patří mezi nejuznávanější světové výrobce. Z malé start-upové firmy se podařilo vybudovat fungující společnost s dynamicky rostoucími tržbami.

Díky úzce spolupráci s řadou vysokých škol a vlastnímu výzkumu a vývoji na poli aplikací polymerních materiálů, si společnost udržuje významný technologický náskok v segmentu 3D filamentů. Přestože se obor 3D tisku v posledním letech velmi progresivně vyvíjí, společnosti se podařilo zachytit vlnu nástupu nových materiálů pro 3D tisk a dokonce do značné míry v inovativních materiálech i udává trendy. Kromě filamentů společnost vyrábí produkty pro automobilový průmysl, potravinářský a chemický průmysl a pro zdravotnictví.

Trh byl hladový, byla zde určitá mezera, takže výroba filamentů se okamžitě nastartovala. Viděl jsem ale větší potenciál než v šesti základních barvách a dvou tiskových materiálech

JOSEF DOLEČEK
Generální ředitel

Vlastnosti tiskových materiálů lze totiž krásně naškálovat a zákazníkům nabídnout plno produktových řad. Rozhodli jsme se tedy vstoupit na trh s profesionálními materiály a s odstíny, které plně odpovídaly stupnici RAL, což v té době nebylo běžné.

JOSEF DOLEČEK
Generální ředitel

Každý měsíc se snažíme uvést na trh nějaký nový produkt. Potřebu uvést novinku na všech trzích současně nám ale komplikuje logistika, která způsobuje časové zdržení. Proto připravujeme založení americké filiálky. Nebude to však jen o 3D tisku, ale i o našich dalších produktech, zvláště pro automobilový průmysl.

JOSEF DOLEČEK
Generální ředitel

Přehled úpisů prostřednictvím trhu START

DatumTržní kapitalizaceCena za akciiZískáno od investorůUpsaný podíl
15. 5. 2018106 260 000 Kč825 Kč23 760 000 Kč22,36 %

27.02.2020

Změna obchodování na trhu PX Start

Burza se rozhodla na základě poptávky od investorů zvýšit frekvenci obchodování na trhu PX Start z původně měsíční frekvence na denní. Od 12.3. 2020 bude nově probíhat obchodování každý všední den v rámci pravidelných dopoledních aukcí.

02.10.2018

Podzimní START Day

Dnes, 2.10. 2018, proběhl třetí START Day na trhu PX Start Burzy cenných papírů Praha. Vyvrcholilo upisovací období společností Primoco UAV SE a UDI CEE a.s. Zároveň byly v systému Xetra® sekundárně obchodovány akcie společností Prabos a Fillamentum, které byly upsány při předchozích START Days.

26.06.2018

Druhý START Day

26. 6. 2018 proběhl druhý START Day na trhu PX Start Burzy cenných papírů Praha. Vyvrcholilo upisovací období společnosti Prabos a zároveň byly obchodovány akcie společností Prabos a Fillamentum, které byly upsány při předchozím START Day. Tyto akcie byly obchodovány v systému Xetra®.