UDI

UDI: úspěšné čtvrtstoletí v developmentu

Více než 100 projektů a přes tři tisíce prodaných bytů čítá dosavadní bilance české skupiny UDI Group, jejíž součástí je společnost UDI CEE. Ta se zabývá rezidenčním i průmyslovým developmentem a byznysově překračuje hranice České republiky. Její déle než čtvrtstoletí trvající historie má počátky ve stavební výrobě, což skupině vzhledem ke zkušenosti a znalosti stavebních procesů umožňuje stavět efektivně a s nižšími náklady. UDI Group dělá development vlastními silami od projektu přes design, přípravu, rozpočet stavby, povolování, vlastní stavební dozor, marketing a prodej. Mimo jiné je tak v přímém kontaktu s klienty a zná detailně aktuální požadavky trhu. To vše dělá z UDI Group jednoho z nejrespektovanějších a nejúspěšnějších developerů v regionu. V roce 2022 bylo obchodování s akciemi UDI Group ukončeno a emitent realizoval předem plánovaný odchod z burzy.

Developer

OBOR

Praha

LOKALITA

258,3 mil. Kč

CELKEM ZÍSKÁNO V RÁMCI VEŘEJNÉ NABÍDKY

36,99 %

CELKOVÝ UPSANÝ PODÍL

Libor Táborský

CFO (ukončení funkce 6. 10. 2021)

Abychom nabídli investorům realizaci kapitálového výnosu v původně slibované výši, a to ještě před dokončením obou projektů, zahájili jsme již v minulém roce odkup akcií. Splnili jsme tedy vše, co jsme investorům slíbili a jde tak o naprosto hladký odchod z burzy, který byl předem plánován s ohledem na standardní životní cyklus projektů v developerském odvětví.

Marcela Fialková
ředitelka strategie UDI Group

UDI CEE je součástí české developerské skupiny UDI Group, která působí na trhu již více než 25 let. Za tu dobu realizovala více než 100 projektů a prodala více než 3 tisíce bytů. Historie skupiny vychází ze stavební výroby, ze které vyplývá dokonalá zkušenost a znalost stavebních procesů. UDI Group také realizuje vlastními silami kompletní developerský proces (od projektu přes design, přípravu, rozpočet stavby, povolování, vlastní stavební dozor, marketing a prodej). Skupina také detailně zná aktuální požadavky trhu díky tomu, že své projekty sama prodává a je tak v kontaktu s klienty. Tyto faktory dělají z UDI Group jednoho z nejrespektovanějších a nejúspěšnějších developerů v našem regionu.

Být obchodován na burze nám zvyšuje kredibilitu a hodnověrnost firmy v obchodních vztazích, především v zahraničí. Listing nám kromě dodatečného finančního zdroje přinesl i spoustu nových zkušeností.

Libor Táborský
Finanční ředitel UDI Group, a.s.

Přehled úpisů prostřednictvím trhu START

DatumTržní kapitalizaceCena za akciiZískáno od investorůUpsaný podíl
2. 10. 2018698 280 000 Kč440 Kč258 280 000 Kč36,99 %

23.03.2022

Ukončení obchodování s emisí UDI CEE

Na základě žádosti podané emitentem dne 21. 3. 2022 rozhodla burza o vyřazení emise akcií UDI CEE, ISIN CZ0009007571 z obchodování na trhu START, a to s účinností od 2. 5. 2022. Posledním obchodním dnem tak bude 29. 4. 2022.

27.02.2020

Změna obchodování na trhu PX Start

Burza se rozhodla na základě poptávky od investorů zvýšit frekvenci obchodování na trhu PX Start z původně měsíční frekvence na denní. Od 12.3. 2020 bude nově probíhat obchodování každý všední den v rámci pravidelných dopoledních aukcí.

18.09.2018

Zahájení úpisu společností mířících na PX Start

Burza cenných papírů Praha, a.s., oznamuje, že emitenti mířící na trh PX Start, společnosti Primoco UAV SE a UDI CEE a.s., zveřejnily prospekty cenných papírů, které byly schváleny Českou národní bankou a splnily všechny další náležitosti nezbytné k zahájení veřejné nabídky akcií.